Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaGenelCin Nedir? Neden Musallat Olur?

Cin Nedir? Neden Musallat Olur?

Cinler, modern dinlerin yanında aynı zamanda tarihte birçok antik inanış içerisinde de yer alan ruhani varlıklardır. Her inanış içerisinde farklı açıklamalarıyla yer bulan cinleri en açık olarak detaylandıran din ise İslam dinidir. İslam inancına göre cinler, gözle görülmeyen, farklı bir boyutta yaşayan ve birçok farklı surete bürünebilen ruhani varlıklardır.

Cinler, modern dinlerin yanında aynı zamanda tarihte birçok antik inanış içerisinde de yer alan ruhani varlıklardır. Her inanış içerisinde farklı açıklamalarıyla yer bulan cinleri en açık olarak detaylandıran din ise İslam dinidir. İslam inancına göre cinler, gözle görülmeyen, farklı bir boyutta yaşayan ve birçok farklı surete bürünebilen ruhani varlıklardır.

Antik dinlerde cinler insanlardan üstün varlıklar olarak tanımlandıysa da bu konuya son noktayı dinimiz İslam koymuştur. İslam’a göre insanlar yaradılışlar arasında en üstün varlıktır. Buna cinler de dahil.

Semavi dinlerden olan Tevrat’ta da cin nedir? sorusuna değinilmiştir. Tevrat’a göre cinle ikiye ayrılır. Bu varlıkla ya iyi yapıya sahiptir ya da kötü yapıya. Bunun arası yoktur. Hristiyanlık dininde de cin nedir konusuna detaylı yer verilmiştir. İncil’e göre cinler, şeytani varlıklardır. Hatta çoğu yerde şeytanla eş değer tutulmuştur. İyi olan cinler de melekler olarak tasvir edilir.

Dinimiz İslam’ın bildirilerine göre peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav) sadece insanlara değil aynı zamanda da cinlere de peygamber olarak gönderilmiştir. Bu husus Kur’an’da açıkça belirtilmiştir. Cin konusu birçok ayet ve hadislerde yer alsa da en geniş manasıyla Cin Suresinde detaylandırılmıştır.

Kur’an’ın bildirilerine göre cinler ateş ve hava karışımıyla yaratılmış canlılardır. Bunların arasında Allah’ı reddeden kafirler olsa da aynı zamanda büyük bir kısmı ise Rablerine secde ederler. Cinlerin yaradılış evresi Kur’an’ın Er-Rahman suresi detaylı olarak anlatılmıştır. Ayrıca cinlerin babası olarak Ebu Can gösterilir.

Peki tüm dinlerde adı geçen bu ruhani varlıklar neden musallat olurlar? Cinler musallat olurken hangi yöntemleri izlerler? Gelin cinler nasıl musallat olur? sorusunun yanıtı hep birlikte öğrenelim.

Cinler Nasıl Musallat Olur?

Cinler Nasıl Musallat Olur?

Öncelikle cinler nasıl musallat olur? sorunsalından önce cinlerin yarattığı durumları bilmekte fayda var. Bilindiği üzere cinler insanlarla iletişime geçebilen, onlara kendilerini farklı suretlerde gösterebilen, hatta çoğu zaman insanlara zarar verebilen varlıklardır. Kötü niyetli cinler insanlarda vesvese oluşturmayı çok sever. Ayrıca insanları korkutmayı, beden ve ruh sağlığını zayıflatmayı oldukça çok severler.

Cin kabileleri içerisinde insanlığa karşı oldukça kin besleyen topluluklar vardır. Bunun sebebi Kur’an’da belirtilmiştir. Bilindiği üzere bu dünyada insanlardan evvel cinler yaşamaktaydı. Fakat içine düştükleri kin ve fesatlık yüzünden yeryüzünde savaşların içinde boğuldular. Sonrasın Allah onların başına halife olarak insanları gönderdi. Bu da insanlara karşı kötü düşüncelere sahip olmalarına neden oldu.

Aslında bu varlıklar neredeyse herkese musallat olmaktadır. Fakat cinlerin musallatları her insanda aynı etkiyi göstermez. Bu durum insan bünyesine ve ruh gücüne göre değişkenlik gösterir. Yapı bakımından zayıf ve güçsüz buldukları kişileri rahatsız eder ve vesveselerle onu yıpratır. Bu tip kişiler musallat durumunda kendi imkanlarıyla kurtulması imkansızdır. Muhakkak medyum hocamız gibi uzman kişilerden destek almalıdır. Aksi durumda durum daha da kötüleşebilir, telafisi imkânsız noktalara varabilir.

Cinlerin birçok musallat olma yöntemi mevcut. Bu konuda detaylı bilgiye sahip olmak için muhakkak medyumumuz ile iletişime geçiniz.

Cinler Neden Musallat Olur?

İnsanların cinleri kendilerine çektikleri bazı yapıları vardır. Öfke, korku, haset ve nefse yenik düşme bunlardan bazılarıdır. Ayrıca cinler de tıpkı insanlar gibi cinsiyet sahibidirler. Bu da çoğu zaman cinlerin insanlardaki karşı cinslerine âşık olmalarına neden olur. Bu, cinlerin musallat olma sebepleri arasında en tehlikeli olanıdır. Profesyonel bir dokunuş olmaz ise sonu oldukça vahim yerlere doğru gidebilir.

Ayrıca cinlerin insanların gündelik yaşayışlarına çok benzer bir yaşayış şekilleri vardır. Yemek yemek, ibadet etmek, aile hayatı, cinsel ilişki bunlardan bazılarıdır. Cinlerin bu yaşayışlarına istemeden müdahale ettiğimiz durumlarda onları hayli kızdırırız. Bunun sonucunda da musallat olmaları, zarar vermeleri kaçınılmazdır.

Musallat olmuş cinlerden arınmanın birçok yöntemi mevcuttur. Fakat bu yöntemler tecrübesiz ve bilgisiz kişilerce hastalara uygulandığı taktirde durum çok daha vahim bir tabloya dönüşmektedir. Bu yüzden ülkenin en bilinen medyumlarından olan hocamızı arayarak en iyi ve sağlıklı hizmeti alabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

1 YORUM

  1. […] Cin musallatı belirtileri gibi genel konuların yanı sıra kişiye musallat olan cinin nasıl uzaklaştırılacağı da bu konuda ele alınan detaylar arasında yer almaktadır. Öncelikle kişi kendisine bir cin musallat olduğunu fark etmişse yardım alabilmek için bir medyum ile iletişime geçmelidir. Medyum tarafından yapılacak olan kontroller sırasında cinin hangi büyü sonrasında musallat olduğu fark edilecektir. […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments