Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaGenelEşler Arasında Nazar Belirtileri

Eşler Arasında Nazar Belirtileri

Nazar veya halk arasında kem göz şeklinde nitelendirilen olay, canlı veya cansız fark etmeksizin başına kötü olaylar gelmesine sebep olan kötü bir bakış ve inanış şeklidir. Özellikle de çocuklara ve hamile bayanlara etki ettiği düşünülür.

Nazar nedir? Demişken pekala nazar boncuğuna da değinmeden geçemeyiz. Nazar boncuğu, kişileri kem gözlerden koruduğuna inanılan bir boncuk türüdür. Tarih boyunca da çoğu kültür ve dinsel inanışta, göz figürü kötülükleri defeden güçlü bir tılsım olarak kabul görmüştür.

Çiftler Arasındaki Nazar Belirtileri Nelerdir?

Çok mutlu giden ilişkilerin, evliliklerin, çok iyi anlaşan çiftlerin birdenbire aralarında anlaşmazlıklar, huzursuzluklar çıkması evde nazar belirtilerinin olduğuna işaret ediyor olabilir. Hiçbir insan kusursuz özelliklere sahip değildir, bu sebeple ilişkilerde bazen tatsızlıklar yaşanabilir. Ancak çok iyi giden bir ilişkide çok da mutluyken aniden kavga ya da ayrılıkların eşiğine gelinmişse ilişkinize nazar değmiş ve de nazar belirtileri ortaya çıkmış olabilir.

Örnek verecek olursak; eşiniz sizinle ilgilenmiyor, kin kusarcasına konuşuyor size öfke saçıyor ve soğumuş gibi görünüyorsa bu ilişkide ve evde nazar belirtilerinden biridir. Çoğu kişinin mutluluğu kıskanmasıyla bir haset ortaya çıkar böylece eşinize ya da ilişkinize nazar etmiş olurlar. Tıpkı güzelliğe nazar edip de kıskanılan kişinin yüzünde sivilceler çıktığı gibi aynı şekilde güzel ilişkilere de nazar değmesi olası bir durumdur.

İşte Nazar Belirtilerinin Maddeleri;

  • Çiftlerin hastalanması veya şiddetli baş ağrıları.
  • Bireylerden birinin hem fiziksel hem de ruhsal zarar görmesi.
  • Çiftler arasında meydana gelen şiddetli kavgalar.
  • Evde oluşan huzursuzluk ve birbirlerinden soğumaları.
  • Sık sık esneme görülmesi.
  • Birdenbire oluşan ağrılar ile ön aşaması olmaksızın ortaya çıkan hastalıklar.
  • Evdeki bereketin kaçması.
  • Ev içinde ortaya çıkan kasvetli hava ve görünmez kazaların oluşması evde nazar belirtilerindendir.

Nazardan Korunmanın Yolları Nelerdir?

Nazardan korunmak için öncelikle sizlerin inançlarınıza güvenip başkalarına haset etmekten ve nazar değirmekten kaçınmanız gerekir.

Unutmayın ki negatif enerjiler bir başka negatif enerjiyi doğurur. Ne kadar nazar etmekten kaçınırsak kendimizi de nazardan o kadar korumuş oluruz.

Maalesef ki nazardan korunmak göründüğü kadar da kolay olmayabilir. Nazar eden kötü insanların yanı sıra, içinde kötü niyet barındırmasa bile günümüzde mutsuz insanların varlıklarının çoğalması sebebiyle sizlerin mutlu evliliklerine, yuvalarına iç geçirip, özenmesi sizin mutluluğunuza çevrilen gözleri arttırmaya sebep olabilir.

Bedenimizi negatif olan tüm enerjilerden korumaya sahip olan kalkanımız kesinlikle auramızdır. Nazardan korunmak için bu enerjisel kalkanımız olan auramızı hep yüksek ve güçlü tutmalıyız. Auramız bizi dışarıdan gelecek olumsuz etkilerden korur. “Sevemedim orayı, bir daha gitmek istemiyorum, enerjim uyuşmadı, bir türlü ısınamadım, sebebini bilemiyorum ama onu hiç sevmedim, kanım almıyor” gibi cümleler genelde auramızın kendisine ters düşen enerjilerle karşılaşması noktasında oluşur.

Auramız güçlü olduğunda bu enerjiler koruma kalkanımızı geçemez. Ancak günümüz yaşantısında çevremizdeki negatifliklerden korunmak hiç de kolay değildir. Çevreden gelen veya kendi kendimize yarattığımız streste auranın zayıflamasına sebep olur.

Kendinizi kıskançlıktan, hasetten ve yukarıda ki maddelerde belirtmiş olduğumuz hasarlardan korumak için bazı kültürel inanışlar bulunmaktadır. Detaylı bahsetmemiz gerekirse inanışlardan kimileri şöyledir.

AYNA

Aynayı genelde size yönelmiş olan negatif enerjiyi geri çevirmek için kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullanarak, kapınıza asarak, üzerinizde taşıyarak veya aynalı bir güneş gözlüğü kullanarak bunu denemiş olabilirsiniz.

SU

Sizi olumsuz enerjisiyle etkilemeye çalışan bir insanla aranızın şelale ile ayrıldığını düşünün. Su tüm öfkeyi temizleyip, negatif enerjiyi de söndürür.

SARIMSAK

Eski çağlarda sarımsağın tüm derde deva olduğu düşünülmüştür. Bu sebeple de bazı kültürel inanışlarda sarımsak evin farklı yerlerine yerleştirilerek kötü ruhların olumsuz etkilerinden korunduğu düşünüldü.

ADAÇAYI

Evinizde negatif bir enerjinin dolaştığına inanıyorsanız, adaçayını bir kase içerisinde tutuşturarak çıkan dumanı etrafınızda veya evinizin farklı köşelerinde birkaç tur gezdirin. Kapı ve pencereleri de kapalı tutarak bu işlemi yaparsanız evin içerisinde ki tüm kötü enerjiyi, nazarı ortadan kaldırabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments