Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaGenelVefk Nedir?

Vefk Nedir?

Vefk, şifalı olduğuna inanılan duaların belirli isim ve ayetlerle okunup yazılmasıdır. Tıpkı muska gibi uygulanır. Vefk’in yapılış amacı, özellikle kötülüklerden korunmak için, başınıza gelebilecek kaza belayı defetmek ve en çok da nazar için yapılır. Vefk hazırlamak hassas bir konudur. Mutlaka bu konuyu iyi bilen din bilgisi yüksek, tecrübeli kimseler tarafından hazırlanmalıdır. Sıradan kimseler bunu gerçekleştiremez çünkü yazılış sırası doğru olmalı ve hangi amaca hizmet edeceğinin usulüne uygun yazılması gereklidir. Medyumumuz da vefk konusunda yüksek tecrübesi olan deneyimli bir hocadır.

Vefk hazırlayacak kimsenin mutlaka Havas ilmine hâkim olması gerekir. Havas ilmine vakıf olmayan kimselerin bu işlemi yapması doğru olmaz. Böyle bir tılsımı hazırlatırken Havas ilmine sahip olup olmadığı öğrenilmelidir.

Müzeler de yer alan padişahların kullandığı tılsımlı gömlekler vefk ile hazırlanmıştır. O dönemlerde güçlü kudretli kimselerin vefk ile hazırlanan tılsımla korunacağına inanılmıştır. Savaşlara bile gönderilirken bu tip tılsımlı gömlekler giydirilmiştir. Çok eski dönemlerden beridir uygulanan vefk nasıl yapılır? Vefk nedir? Ve vefk nasıl yapılır? Soruları insanlar üzerinde hep merak uyandırmıştır.

Vefk Nasıl Yapılır?

İslam öncesinde Arapların sıkça başvurduğu vefk’in İslam kültürüne Hint ya da Sabiilerden geçtiği tahmin edilmektedir. İslamiyet döneminden günümüze kadar ulaşmıştır. Vefk, bir sorunun çözülebilmesi için enerjinin başka bir noktaya transferini mümkün kılan, en etkili ve hızlı dua biçimidir. Zaten dini anlamı da ‘etkili tesirli dua’ demektir.

Öncelikle vefk hazırlayan kimsenin söylediğimiz gibi mutlaka havas ilmine sahip bir medyum tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Vefk hazırlamak oldukça hassas bir konudur ve yazılacak ayetler iyi bilinmeli belli sırayla isme göre itinalı bir şekilde işlenmelidir. Vefk’in ne sürede yerine geleceği, yapılış amacı, vefk üzerinde yazılır.

İyilik için yapılan vefkler olduğu gibi kötü amaçla gerçekleştirilen vefkler de vardır. Yapılış amacına göre gerekli ayetlerle hazırlanır. O sebeple ne amaç için yapılacağı çok önemlidir. Ayrıca vefk hazırlanırken yanlış veya eksik bir harf bulunması halinde hazırlanan vefkin tesiri olmaz, doğru bir etki yaratamaz ve sonuç olumsuz olur. Bu sebeple mutlaka kıdemli kimseler vefk hazırlamalıdır. Özenli ve dikkatli çalışma gerektirir. Dini bilgi birikimi de yüksek kimseler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Kişiye özel yapılan vefklerin de birçok çeşidi bulunur. Vefk nedir? Ve Vefk nasıl yapılır? Sorusuna yanıt bulduktan sonra bir de vefk çeşitlerini inceleyelim.

Vefk Çeşitleri Nelerdir?

Vefk Çeşitleri Nelerdir?

Vefk çeşitleri oldukça fazladır. Vefkler bulunduğu duruma, amaca göre değişiklik ve çeşitlilik gösterir. Vefk çeşitleri şunlardır:

  • Aşk Vefki Nasıl Yapılır : En çok rağbet gören vefk çeşidi aşk vefkidir diyebiliriz. Kişileri birbirine bağlamak, aşık etmek için uygulanır. Ancak iyi niyetli yapılan aşk vefkleri olduğu gibi kötü niyetli yapılanları da mevcuttur. İkinci kadın durumlarında erkeği eşinden ayırtıp kendisine aşık etmek için de yaptırılabilir. Uygun zaman ve doğru kişi tarafından yapılırsa mutlaka tutar.
  • Kısmet Açma Vefki : Bazı kötü niyet besleyen kişiler ya da düşmanlık duygusu güçlü kimseler karşısındaki kişiye evlenemesin, işi gücü ilerlemesin, hayatı kötüye gitsin diye kısmetini kapatma büyüsü yaparlar. Bu büyü uygulanan insanlar evlenemez, ilişki yürütemezler bu da üzerlerinde büyü olduğuna işarettir. Böyle durumlarda kısmet açma vefki tercih edilir. Oldukça etkili bir tılsım çeşididir. Büyük bir çoğunluk tarafından da yaptırılan bir vefktir.
  • Kişiye Özel Vefk : Kişinin özel isteklerine göre kişisel talep doğrultusunda hazırlanır. Yaptıran kimsenin her türlü isteğine göre hazırlanabilir. Bunun için kişinin bilgilerinin eksiksiz öğrenilmesi gerekir. İlim sahibi medyumumuzun tecrübeleri ışığında en iyi şekilde gerçekleştirilir.
  • Nazar Vefki : Bazı kimseler çok kolay nazara gelirler. Buradaki amaç nazara karşı önlem almaktır. Nazar vefki uygulanan kimseler bu vefk sayesinde korunurlar. Nazara karşı oldukça etkili bir tılsımdır.
  • Şifa Vefki : Bedensel ya da ruhsal her hastalığı şifalandırmak için yapılan vefklerdir. Şifa vefkinin uygulama metotları farklı ve zordur. Kişiye özel metotlarla en uygun şekilde medyumlar tarafından yapılır.
  • Genel Vefk : Bu vefk türü hayatınızda karşılaştığınız her probleme çözüm için uygulanabilir. İş, sağlık, mutluluk, mutsuzluk gibi her sorununuz için hazırlanır ve yapılan tılsım ile çözüm bulunur.

Sizler de vefk konusunda işinde uzman bir medyuma danışmak isterseniz. Tüm vefk çeşitlerine hâkim medyumumuza danışabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments