Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaGenelYıldızname Hesaplama

Yıldızname Hesaplama

Yıldızname hesaplaması, peygamberimizin torunlarından İmam-ı Cafer’in nutuk ilminden ortaya çıkmış bir yöntemdir. Yıldızname bakan kimse dualar ile başlar ve bakmayı yine dua eşiğinde tamamlar. Yıldızname bakılırken astroloji biliminden de yararlanılır. Kişiye ait bazı bilgiler de gereklidir. Kişinin adı, doğum saati ve doğum tarihi bilinmelidir. Bu bilgiler ışığında danışan kimsenin gelecek ile ilgili yaşayacaklarına ulaşılabilmesi mümkündür.

Yıldıznameyle alakası olmayan falcılar da yıldızname baktığını iddia eder lâkin yıldızname falcılıkla karıştırılmamalıdır. Kısacası yıldızname bir fal türü değildir. Gelecekten haber vermek, yaşayacaklarını söylemek tecrübesiz ve bilgisiz kimselerin açıklayacağı bir durum değildir. Havas ilminde olduğu gibi yıldızname hesaplarken de ebced ilminden destek alınır. Yıldızname baktıran kişi baktıracağı kimseni doğum tarihini ve doğum saatini bilmiyorsa ebced ilmi ile hesaplama yapılabilir.

Yıldızname ile yaşamınızla ilgili kesin bilgilere ulaşabilirsiniz. Doğru hesaplama yapıldığında kişinin yaşamı boyunca alacağı önemli kararlar ve sonuçları öğrenilebilir. Evleneceğiniz kimse, yaşayacağınız ayrılık, iş yaşamınız, başınızdan geçecek kaza, bela ve olumsuzluklar vs. yıldızname yöntemi ile bilinebilir. Yıldızname hesaplama bilmeyen ya da hiç kullanmamış kişiler için uygun bir yöntem değildir. Doğru hesaplamalarla nokta atışı sonuçlar elde edilmelidir.

Yıldızname Nedir ve Nasıl Bakılır?

Yıldızname Hesaplama

Yıldızname, gelecekte olabileceklerle ilgili bilgiler veren bir yöntemdir. Fal ile her zaman karıştırılır. Ancak fal bir ilime dayanmayan, çoğunlukla uydurma bilgilerdir. Yıldızname ise gerçek bilgilere dayanır. Kişiden alınan bilgiler ışığında yıldızların konum ve hareketlerinden yararlanılır. Astroloji Sümerlilerden günümüze hep ilgi alanımızda olmuştur. İnsanlar eski uygarlıklarda da bu bilim dalından yararlanmışlardır. Güneş, ay ve yıldızların hareketlerine göre birçok bilgiye ulaşmışlardır. Gök cisimlerine hep bir ilgi duymuşlardır. Yıldıznamenin temeli de aslında bu uygarlıkların elde ettiği bilgilerle desteklenmektedir.

Yıldızname fal baktırma da olduğu gibi kahve, su, bakla, kart gibi malzemelerle bakılmaz. Yıldızname bir ilim olduğu için farklı materyallerle desteklenir ve belli bir bilgi birikimi gerektirir. Kişinin şahsi bilgileri öğrenilir. Dualar eşliğinde hazırlanmaya başlanır ve yine dualar eşliğinde tamamlanır. Ebced ilminin de bu uygulamada desteklenmesi önemlidir. Hesaplama da eksik kalan kısımlar ebced ilmi ile çözülebilir.

Yıldıznamenin tercih edildiği başka bir konu da sağlıkla ilgilidir. Son dönemlerde insanlar sağlıkla ilgili bilgiler için de yıldıznamelere başvuruyor. Ameliyat olacağı gün ve saat önemli olduğu için. Ameliyatın gerçekleşeceği gün de yıldızların konumuna bu noktada önem taşıyor. Yıldızname konusunda uzman medyumlar size yardımcı olmaktadır. Tecrübesi ve bilgisi olmayan medyumları tercih etmek hayatınızla ilgili alacağınız bilgiler doğrultusunda zaman kaybı olacaktır.

Yıldıznamelerin Yapılış Amacı Nedir?

Gelecekle ilgili bilgi verdiği için hayatınızla ilgili önemli olgular bildiren yıldıznamelerin amacı, yaşayacağınız kötü durumlara karşı aslında önlem almaktır. Yaşayacağınız olumsuzlukların önceden bilinmesi, hangi zaman aralığında olabileceğinin söylenmesi o yola girmeden iki defa düşünmemizi sağlar. Böylece yaşayacağımız olumsuzluğun önüne geçilmiş olur.

Yıldıznameler insanlar tarafından yapılmaya çalışsa da bu her zaman için yetersiz kalır. Eksik uygulama da hatalı bilgiyi getirir beraberinde. Bu yüzden bu alanda uzmanlaşmış, yıldızname yapma konusunda deneyimli, insanların sık tercih ettiği medyumlara başvurulması doğru bir karar olacaktır. Bu alanda sayılı isimler arasında gösterilen medyum hocamız ile iletişime geçerek en doğru hizmeti sağlayabilirsiniz.

Yıldızname hesaplama bilindiği üzere İslami kökenlidir. Kişinin detaylı bilgileri göz önünde bulundurularak Arap astrolojisi aracılığıyla gelecek hakkında birtakım bilgi edinmeyi sağlar. Bu uygulamada uygulanırken ebcet hesabı diye bir terim vardır. Ebcet hesabı yıldızname hesaplamada olmazsa olmazlardandır. Kişinin özel bilgileri sayesinde özel sayılar ortaya çıkarılır ve yüce kitabımız Kur’a’nı Kerim’e göre bu sayının karşılığı olan ayet bulunur. Bu ayet üzerinden yorumlamalar yapılarak o kişinin hayatıyla ilgili birtakım varsayımlarda bulunulur.

Yıldızname hesaplaması sayesinde birçok bilgiye erişilebilir. Bunların arasında en popüler olanları ise şunlardır:

  • Kişinin kaç evlilik geçireceği
  • Kişinin kaç çocuğu olacağı
  • Kişinin ölüm zamanı
  • Yaşamı boyunca nelerle karşılaşacağı
  • Kişinin uğursuz sayısı ve uğursuz günleri
  • Kişinin koruyucu meleğinin ismi
  • Girişeceği iş kolunda nasıl bir son olacağı
  • Eğitim durumunun ne olacağı
  • Aile bireylerinin akıbeti

Yıldızname hesaplaması ile elde edinebilecek bilgileri daha birçok şekilde çeşitlendirebiliriz. Bu konuda en doğru bilgiyi almak için lütfen medyumumuz ile iletişime geçiniz.

Önceki İçerikVefk Nedir?
Sonraki İçerikYumurta Büyüsü Nasıl Bozulur?
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments